Jdi na obsah Jdi na menu
 


Líčení, každý goth chce dát na odiv svému okolí to jak se zrovna v tu chvíli cítí a věřte nebo ne make-up je něco jako jeho idikátor. Každý se líčí tak jak chce, ale hlavní diktátor toho jak budeme vypadat po nalíčení jsou naše pocity.
Chceme-li vypadat temně vynecháme v líčení bílý pudr, naneseme řasenku, stíny. Vše v černé barvě. Rtěnku můžeme použít tmavší odstín hnědé či rudé. Klidně si můžeme udělat i oční linky, jak to je na vás.
Pokud si chcete pohrát se svým okolím, naneste na tvář nejprve bílý pudr, dbejte na jeho rozetření, aby se zakrily všechny nedostatky pokožky a pak se dejte opět do stínů, řasenky, rtěnky. Barva záleží na vás. Věřte, že lidi ikdyž jsou zvyklí na kde co, tohle je rozhodně porazí více než jedoucí kamion.

Ale lepší je ty "normální" neděsit a nechat si to na nějaký ten sraz gothů. Na sraz si můžete na obličej namalovat co chcete a nikomu to nebude divný, zároveň se nebudete cítit hloupě, jelikož tam nebudete jediní zajímavě vypadající bytosti.

Ale líčení není v gothické subkultuře něco co musíte dělat. Můžete se jen jemně nalíčit, nemusíte zrovna vypadat jako 3000 let starý hrabě Drákula, aby jste zapadli(ačkoli je to velice lákavé). Navíc to o vás bude něco vypovídat. Decentní make-up vypovídá o osobnosti člověka, že je velice introvertní a nerad je středem pozornosti druhých. Takže to jak budete či nebudete vypadat je čistě váš výběr.

zdroj: andokai.blog